Redirectionează 2% pentru proiectele Fundației Moldcell

Acasă Redirecționează 2% pentru proiectele Fundației Moldcell

Ce înseamnă Legea 2%?

Alege să redirecționezi 2% din impozitul tău pe venit către Fundația Moldcell și susține proiectele sociale ale Fundației, destinate să facă din Moldova un loc mai bun de trai.
Important de știut! Persoana, care decide să redirecţioneze 2% din impozitul său de venit, nu cheltuie nimic din banii proprii. În cazul în care alegi să redirecţionezi 2%, la bugetul de stat vor ajunge 98% din impozit în loc de 100%.
E super simplu să ajuți. Fă-o chiar acum și hai să construim împreună, un trai mai bun, acasă.

Doar într-un an de zile, Fundația Moldcell a reușit să implementeze și să inițieze proiecte care contribuie benefic pentru societate, printre care: #InternetFărăGriji și siguranța copiilor în mediul online, #LikeDeLaBunei și integrarea buneilor în lumea digitală prin intermediul dialogului inter-generațional, susținerea Centrului Digital Creativ Artcor, e-sports responsabil, implementarea unui Abonament special pentru persoanele cu dizabilități, dar și susținerea antreprenorialului social prin proiectul GoYouth+.

Ce înseamnă Legea 2%?

Cum redirecționez 2%? Ușor, în 4 pași

Îți ia maxim 5 minute și nu te costă nimic.

Completează formularul CET 18 la orice subdiviziune teritorială al Serviciului Fiscal de Stat (poți face și electronic pe site-ul Serviciului Fiscal de Stat cu aplicarea semnăturii electronice);

Selectează M1 în cadrul rubricii facultative (ultima din Formular) – Desemnarea procentuală;

Introdu codul fiscal al Fundației Moldcell – 1020620006263;

Cererea poate fi depusă personal la orice oficiu teritorial din țară, sau o poți expedia prin poștă, unde se indică pe plic adresa oficiului teritorial fiscal ales.

Cum redirecționez 2%?
Ușor, în 4 pași

Îți ia maxim 5 minute și nu te costă nimic.

Introdu codul fiscal al Fundației Moldcell – 1020620006263;

Tutorial Video

Cererea poate fi depusă și online pe servicii.fisc.md cu aplicarea semnăturii electronice.

Tutorial Video